Byznys místo paranoidní rusofobie. Ruský server nešetří chválou Nečase

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 1.6.2013 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Cestu premiéra Petra Nečase s početnou podnikatelskou delegací chválí ruský server Hlas Ruska. Ten konstatuje, že snad konečně skončila éra paranoidní rusofobie a obě země budou rozumně spolupracovat v mnoha oblastech.

„Zahraniční cesta roku. Český premiér Petr Nečas zahájil několikadenní návštěvu Ruské federace. Doprovází ho několik desítek podnikatelů. Jak český předseda vlády před oficiálním zahájením návštěvy prohlásil, Ruskou federaci považuje za důležitého ekonomického partnera, se kterým Praha chce rozvíjet obchodní a hospodářské vztahy. Právě proto Nečase na jeho cestě doprovázel ministr průmyslu Martin Kuba a mimořádně početná delegace českých podnikatelů. Více jak osmdesát byznysmenů. Celé jedno letadlo,“ píše Hlas Ruska.

Podle serveru se zdá, že se atmosféra mezi Prahou a Ruskem začíná měnit. Soudě prý alespoň podle schůzky českého premiéra s prezidentem Vladimirem Putinem, která se uskutečnila v Soči.

„Nečasova jednání s ruským prezidentem a předsedou vlády snad ukázala, jakým směrem budou směřovat česko-ruské vztahy. Při troše optimismu lze doufat, že skončila éra, místy až paranoidní rusofobie, které se v minulosti nevyhnul ani nynější český premiér, a začíná období vzájemně výhodné pragmatické a ideologicky nezatížené spolupráce,“ hodnotí pozitivně Nečasovu cestu zpravodajský server Hlasu Ruska.

www.parlamentnilisty.cz

čtěte také:

Nečasova návštěva v Rusku: Konstruktivní jednání s Putinem i podepsání miliardových kontraktů

Rusko je hlavním a klíčovým partnerem České republiky. Premiér Nečas v Moskvě překvapil. Pozitivně

Video s ruským Terminátorem šokovalo svět. Kulku z kalašnikova si z hlavy nechal vyndat kleštěmi

Zeman přijel do Polska a byla legrace. Odnesli to i novináři

Klíčová slova: Rusko  | exportní politika  | Nečas
1949 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan