TV Nova dostala facku z Hradu: Záměrně útočí na Zemana, nebylo to poprvé

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 30.5.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Televize Nova se ostře pustila do prezidenta Miloše Zemana. V nedělním pořadu Střepiny odvysílala obsáhlou reportáž, která měla mapovat Zemanových osmdesát dní ve funkci. Šlo však spíše o kritiku, která s objektivitou mnoho společného neměla. Proti jednoznačně negativnímu vyznění se pro ParlamentníListy.cz ohradil hradní kancléř Vratislav Mynář.

Reportáž pořadu Střepiny jen vyjmenovávala negativa, která jsou údajně s dosavadním působením Miloše Zemana na Hradě spojená. Mezi respondenty však dostali prostor pouze prezidentovi kritici.

Zeman prý dělá to, nedělá tamto a ještě…

Televize Nova prostřednictvím své reportáže ve Střepinách konstatovala, že Zeman prý evidentně občany a politiky stmelovat nebude, že chce rozhodovat o všem bez ohledu na Ústavu, že návrhem Livie Klausové na post slovenské velvyslankyně začal rozdávat trafiky, že jeho vystupování na zahraničních cestách budí rozpaky, že si kolíkuje mocenské hřiště, že jeho komunikace s politiky je nedůstojná a jeho hlavní myšlenkou prý je, že „stát jsem já“.

K podepření svých tezí si Nova jako respondenty do reportáže vybrala pouze Zemanovy kritiky. Politolog Jiří Pehe tam uvedl, že devadesát procent prezidentových návrhů jde mimo rámec ústavních pravomocí, Karel Schwarzenberg důrazně opakoval, že velvyslance navrhuje výlučně on jako ministr zahraničí a děkan Filosofické fakulty UK se zase rozhořčil nad přístupem ve věci profesury Martina C. Putny.

Nova o prezidentovi referuje zkresleně a bulvárně

„Přijde mi, že televize Nova neumí udělat seriózní reportáž naprosto o čemkoliv. Když teď řeknu, co si myslím, budou to chtít obrátit proti mně, protože budou tvrdit, že jako kancléř musím zastávat rétoriku pana prezidenta, není to pravda. Nova o panu prezidentovi soustavně přináší velmi zkreslené a bulvární informace,“ uvedl pro server ParlamentníListy.cz kancléř Vratislav Mynář.

Ten důrazně odmítá nařčení, že Miloš Zeman svými kroky buduje prezidentský systém. „Důkazem tomu je, že se dobrovolně zbavuje některých svých pravomocí typu neudělování milostí, nevyhlašování amnestie či nejmenování profesorů vysokých škol. Tím jasně dokazuje, že si nechce uzurpovat jakékoli další pravomoci. Naopak je připraven se zbavit některých pravomocí, které mu dává platná Ústava,“ říká jednoznačně Mynář.

Záměrné útoky na hlavu státu

„Vyjadřovat se k samotné televizi Nova, to je jako hrách na stěnu házet. Jde o dlouhodobé a záměrné útoky na prezidenta. Stačí si vzpomenout na případ, kdy jsem byl osobně přítomen jednání pana prezidenta na zasedání vlády ve Strakově akademii. Ihned potom vyběhla reportáž Novy, jakým nevhodným způsobem se pan prezident choval, že si ani s nikým nepotřásl rukou a zajímalo ho pouze, jestli tam bude popelník. Nebyla to pravda, byl jsem u toho osobně a televize Nova se pak musela omluvit,“ vzpomíná prezidentův kancléř.

Podle něho je televize Nova z dlouhodobého hlediska velmi negativně vyhraněna vůči Miloši Zemanovi. „Proč tomu tak je, to je mi záhadou,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz.

Vratislav Mynář se také ještě vrátil ke sporu o jmenování velvyslanců, o čemž podrobně mluvil ministr zahraničí v posledních Otázkách Václava Moravce.

Schwarzenbergův alibismus, prezident je dávno připraven jednat

„Ministr zahraničí tam mluvil o tom, že si prezident neplní své ústavní povinnosti. To je od pana ministra ryzí alibismus. Bylo to několikrát prezentováno i v médiích a mohu potvrdit, že pan prezident vyjádřil svoji připravenost kdykoli a kdekoli se k záležitosti jmenování velvyslanců s panem ministrem zahraničí sejít,“ sděluje Mynář.

Schwarzenberg však podle Mynáře tuto výzvu nepřijal a odpověď, proč nejedná, je na něm. „Vzhledem k tomu, že pan ministr není činný v této záležitosti, která se ho také týká, musím jeho nedělní vyjádření brát jako ryzí alibismus,“ uzavřel své vyjádření pro redakci ParlamentníchListů.cz kancléř prezidenta Vratislav Mynář.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Už se smiřte s tím, že jste prohrál. Odpovědi na knížecí útok od Moravce

Možný nástupce Zemana mluví narovinu o Schwarzenbergovi, potrefených husách i budoucnosti

ANKETA: Měl by Karel Schwarzenberg odejít z české politiky? Hlasujte!

Schwarzenberg se v ČT přiznal, že si přál návrat sudetských Němců

Komu slouží nedotknutelný Karel Schwarzenberg?

Klíčová slova: Schwarzenberg  | mediální manipulace  | Zeman
2287 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Manipulátoři manipulují: Prohlášení Víta Jedličky o vynutitelnosti zavedení eura v České republice čistě z vůle Bruselu je pravdivé. Odhalení webu Manipulátoři, že jde o dezinformaci, odhaluje spíš Manipulátory„Ve Švédsku hraje golf příliš mnoho švédských mužů“ – Sportovní konfederace žádá, aby se proti tomu zakročilo. Vadí sexismus i švédský původ

ePortal.cz

Čulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totalityV londýnské škole pro kovboje zakázali používání hovězího lasa. Aktivisté za práva hovězího lasa a aktivisté za práva devítiocasých koček se bouří

Eurabia.cz

Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBTKonec iluzí: Belgický lidovecký poslanec o imigraci

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!„Hnus! Je to na zvracení. Že vám není z vás samotného špatně!“ Okamura se rozpálil do běla. Tvrdý útok na Hamáčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan