TV Nova dostala facku z Hradu: Záměrně útočí na Zemana, nebylo to poprvé

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 30.5.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Televize Nova se ostře pustila do prezidenta Miloše Zemana. V nedělním pořadu Střepiny odvysílala obsáhlou reportáž, která měla mapovat Zemanových osmdesát dní ve funkci. Šlo však spíše o kritiku, která s objektivitou mnoho společného neměla. Proti jednoznačně negativnímu vyznění se pro ParlamentníListy.cz ohradil hradní kancléř Vratislav Mynář.

Reportáž pořadu Střepiny jen vyjmenovávala negativa, která jsou údajně s dosavadním působením Miloše Zemana na Hradě spojená. Mezi respondenty však dostali prostor pouze prezidentovi kritici.

Zeman prý dělá to, nedělá tamto a ještě…

Televize Nova prostřednictvím své reportáže ve Střepinách konstatovala, že Zeman prý evidentně občany a politiky stmelovat nebude, že chce rozhodovat o všem bez ohledu na Ústavu, že návrhem Livie Klausové na post slovenské velvyslankyně začal rozdávat trafiky, že jeho vystupování na zahraničních cestách budí rozpaky, že si kolíkuje mocenské hřiště, že jeho komunikace s politiky je nedůstojná a jeho hlavní myšlenkou prý je, že „stát jsem já“.

K podepření svých tezí si Nova jako respondenty do reportáže vybrala pouze Zemanovy kritiky. Politolog Jiří Pehe tam uvedl, že devadesát procent prezidentových návrhů jde mimo rámec ústavních pravomocí, Karel Schwarzenberg důrazně opakoval, že velvyslance navrhuje výlučně on jako ministr zahraničí a děkan Filosofické fakulty UK se zase rozhořčil nad přístupem ve věci profesury Martina C. Putny.

Nova o prezidentovi referuje zkresleně a bulvárně

„Přijde mi, že televize Nova neumí udělat seriózní reportáž naprosto o čemkoliv. Když teď řeknu, co si myslím, budou to chtít obrátit proti mně, protože budou tvrdit, že jako kancléř musím zastávat rétoriku pana prezidenta, není to pravda. Nova o panu prezidentovi soustavně přináší velmi zkreslené a bulvární informace,“ uvedl pro server ParlamentníListy.cz kancléř Vratislav Mynář.

Ten důrazně odmítá nařčení, že Miloš Zeman svými kroky buduje prezidentský systém. „Důkazem tomu je, že se dobrovolně zbavuje některých svých pravomocí typu neudělování milostí, nevyhlašování amnestie či nejmenování profesorů vysokých škol. Tím jasně dokazuje, že si nechce uzurpovat jakékoli další pravomoci. Naopak je připraven se zbavit některých pravomocí, které mu dává platná Ústava,“ říká jednoznačně Mynář.

Záměrné útoky na hlavu státu

„Vyjadřovat se k samotné televizi Nova, to je jako hrách na stěnu házet. Jde o dlouhodobé a záměrné útoky na prezidenta. Stačí si vzpomenout na případ, kdy jsem byl osobně přítomen jednání pana prezidenta na zasedání vlády ve Strakově akademii. Ihned potom vyběhla reportáž Novy, jakým nevhodným způsobem se pan prezident choval, že si ani s nikým nepotřásl rukou a zajímalo ho pouze, jestli tam bude popelník. Nebyla to pravda, byl jsem u toho osobně a televize Nova se pak musela omluvit,“ vzpomíná prezidentův kancléř.

Podle něho je televize Nova z dlouhodobého hlediska velmi negativně vyhraněna vůči Miloši Zemanovi. „Proč tomu tak je, to je mi záhadou,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz.

Vratislav Mynář se také ještě vrátil ke sporu o jmenování velvyslanců, o čemž podrobně mluvil ministr zahraničí v posledních Otázkách Václava Moravce.

Schwarzenbergův alibismus, prezident je dávno připraven jednat

„Ministr zahraničí tam mluvil o tom, že si prezident neplní své ústavní povinnosti. To je od pana ministra ryzí alibismus. Bylo to několikrát prezentováno i v médiích a mohu potvrdit, že pan prezident vyjádřil svoji připravenost kdykoli a kdekoli se k záležitosti jmenování velvyslanců s panem ministrem zahraničí sejít,“ sděluje Mynář.

Schwarzenberg však podle Mynáře tuto výzvu nepřijal a odpověď, proč nejedná, je na něm. „Vzhledem k tomu, že pan ministr není činný v této záležitosti, která se ho také týká, musím jeho nedělní vyjádření brát jako ryzí alibismus,“ uzavřel své vyjádření pro redakci ParlamentníchListů.cz kancléř prezidenta Vratislav Mynář.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Už se smiřte s tím, že jste prohrál. Odpovědi na knížecí útok od Moravce

Možný nástupce Zemana mluví narovinu o Schwarzenbergovi, potrefených husách i budoucnosti

ANKETA: Měl by Karel Schwarzenberg odejít z české politiky? Hlasujte!

Schwarzenberg se v ČT přiznal, že si přál návrat sudetských Němců

Komu slouží nedotknutelný Karel Schwarzenberg?

Klíčová slova: Schwarzenberg  | mediální manipulace  | Zeman
2190 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Toto je Saudská Arábie nebo Paříž? Ne, podívejte se na muslimy na Staroměstském náměstí...Šokující. Německý 74letý důchodce si zrenovoval byt od nuly, nyní se musí vystěhovat a uvolnit jej migrantům

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Letí Petříček do USA zbytečně? Babiš a Trump už jsou dojednaní. A Zeman...Kondici ČT mnozí vnímají jinak, než ji prezentuje Rada ČT. Třeba ambasáda... poslanec a novinář Berkovec ťal do živého
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan