Zeman v Polsku: Toto je můj poslední projev. Zabijou mě a bude státní pohřeb

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 27.5.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezidentský pár s početnou podnikatelskou misí je po oficiální návštěvě Polska zpět v Praze. Vládní speciál z Varšavy dosedl na vojenské letiště v Praze – Kbelích v pátek navečer. Nejsledovanějším bodem druhého dne návštěvy byl Zemanův projev na ekonomickém fóru.

Prezident Miloš Zeman ve Varšavě po návštěvě svého polského protějšku promluvil k podnikatelům, kterým navrhl spojení české a polské burzy.

Zeman v projevu před českými a polskými podnikateli na ekonomickém fóru ve Varšavě navrhl sloučit pražské a varšavské burzy. Varšavská burza, na které je kótováno několik českých podniků, je podle něho úspěšná, na rozdíl od té pražské.

„Sloučením by vznikla středoevropská burza, která by byla silnějším konkurentem,“ uvedl podle reportéra ParlamentníchListů.cz Zeman. Prezident za tento názor sklidil silný potlesk.

Konstatoval však, že to byl jeho poslední projev, neboť ho pražští burziáni po návratu do České republiky ukamenují a bude mít státní pohřeb.

Do Číny i Jižní Koreje můžeme zboží vozit po železnici

Miloš Zeman ve svém projevu ve Varšavě také vyslovil přání, aby se z polského Štětína vedle Hamburku stal další český přístav. Polský prezident Bronislaw Komorowski reagoval, že si to dokáže představit. K realizaci je však nutné vybudovat kanál Dunaj – Odra, což český prezident zdůrazňuje již delší dobu.

Obchodu by také podle prezidenta Zemana pomohlo obnovení širokorozchodné tratě, která, jak Zeman zalitoval, v polských Katowicích zarůstá. Přitom by bylo možné tento spoj využít k transportu zboží z i do Číny a Jižní Koreje. Hlava českého státu rovněž poznamenala, že železniční přeprava je o třetinu levnější a rychlejší než doprava lodní.

Zeman polské armádě nabídl české tatrovky

Polsku pak Zeman pro armádní účely přímo nabídl české nákladní vozy Tatra a vyjádřil přání, aby se úspěšní polští manažeři podíleli na investiční aktivitě v naší zemi.

Během druhého dne návštěvy Polska se český prezident sešel s předsedou Senátu Polské republiky Bogdanem Borusewiczem a poobědval s bývalým polským sociálnědemokratickým premiérem Leszkem Millerem, dnešním předsedou Svazu demokratické levice.

Ve čtvrtek se prezident Zeman sešel se svým polským protějškem Bronislawem Komorowskim a jednal rovněž s premiérem Donaldem Tuskem.

Třetí prezidentská cesta

Miloš Zeman s sebou do Varšavy vzal početnou podnikatelskou delegaci a při čtvrtečním letu do Polska se přišel osobně přesvědčit, že je letoun obsazený do posledního místa. V rámci podnikatelské mise do Varšavy cestoval i generální ředitel ČEZu Daniel Beneš nebo prezident Hospodářské komory Petr Kužel.

Oficiální cesta do Polska se konala v rámci prvních návštěv sousedních států. Zeman zavítal již na Slovensko a do Rakouska. V brzké době by se měl vypravit do Německa.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Zeman přijel do Polska a byla legrace. Odnesli to i novináři

Zeman: Ruský i čínský kapitál by v Čechách měl mít větší zastoupení

Zeman varoval před manipulací a propagandou: Nenechme se ohlupovat, jinak z nás budou ovce

Putinův expert v Praze řekl, jak dopadneme. Došlo i na Havla a knížete

Klíčová slova: Polsko  | Zeman
3213 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažou

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDalší vývoj kolem vlády? Třeba tento: Ringo Čech na kulturu? Pozapomenuté řešení, které už tu bylo. Nebo Babiš počká, až ČSSD odejde...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan