Zeman v Polsku: Toto je můj poslední projev. Zabijou mě a bude státní pohřeb

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 27.5.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezidentský pár s početnou podnikatelskou misí je po oficiální návštěvě Polska zpět v Praze. Vládní speciál z Varšavy dosedl na vojenské letiště v Praze – Kbelích v pátek navečer. Nejsledovanějším bodem druhého dne návštěvy byl Zemanův projev na ekonomickém fóru.

Prezident Miloš Zeman ve Varšavě po návštěvě svého polského protějšku promluvil k podnikatelům, kterým navrhl spojení české a polské burzy.

Zeman v projevu před českými a polskými podnikateli na ekonomickém fóru ve Varšavě navrhl sloučit pražské a varšavské burzy. Varšavská burza, na které je kótováno několik českých podniků, je podle něho úspěšná, na rozdíl od té pražské.

„Sloučením by vznikla středoevropská burza, která by byla silnějším konkurentem,“ uvedl podle reportéra ParlamentníchListů.cz Zeman. Prezident za tento názor sklidil silný potlesk.

Konstatoval však, že to byl jeho poslední projev, neboť ho pražští burziáni po návratu do České republiky ukamenují a bude mít státní pohřeb.

Do Číny i Jižní Koreje můžeme zboží vozit po železnici

Miloš Zeman ve svém projevu ve Varšavě také vyslovil přání, aby se z polského Štětína vedle Hamburku stal další český přístav. Polský prezident Bronislaw Komorowski reagoval, že si to dokáže představit. K realizaci je však nutné vybudovat kanál Dunaj – Odra, což český prezident zdůrazňuje již delší dobu.

Obchodu by také podle prezidenta Zemana pomohlo obnovení širokorozchodné tratě, která, jak Zeman zalitoval, v polských Katowicích zarůstá. Přitom by bylo možné tento spoj využít k transportu zboží z i do Číny a Jižní Koreje. Hlava českého státu rovněž poznamenala, že železniční přeprava je o třetinu levnější a rychlejší než doprava lodní.

Zeman polské armádě nabídl české tatrovky

Polsku pak Zeman pro armádní účely přímo nabídl české nákladní vozy Tatra a vyjádřil přání, aby se úspěšní polští manažeři podíleli na investiční aktivitě v naší zemi.

Během druhého dne návštěvy Polska se český prezident sešel s předsedou Senátu Polské republiky Bogdanem Borusewiczem a poobědval s bývalým polským sociálnědemokratickým premiérem Leszkem Millerem, dnešním předsedou Svazu demokratické levice.

Ve čtvrtek se prezident Zeman sešel se svým polským protějškem Bronislawem Komorowskim a jednal rovněž s premiérem Donaldem Tuskem.

Třetí prezidentská cesta

Miloš Zeman s sebou do Varšavy vzal početnou podnikatelskou delegaci a při čtvrtečním letu do Polska se přišel osobně přesvědčit, že je letoun obsazený do posledního místa. V rámci podnikatelské mise do Varšavy cestoval i generální ředitel ČEZu Daniel Beneš nebo prezident Hospodářské komory Petr Kužel.

Oficiální cesta do Polska se konala v rámci prvních návštěv sousedních států. Zeman zavítal již na Slovensko a do Rakouska. V brzké době by se měl vypravit do Německa.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Zeman přijel do Polska a byla legrace. Odnesli to i novináři

Zeman: Ruský i čínský kapitál by v Čechách měl mít větší zastoupení

Zeman varoval před manipulací a propagandou: Nenechme se ohlupovat, jinak z nás budou ovce

Putinův expert v Praze řekl, jak dopadneme. Došlo i na Havla a knížete

Klíčová slova: Polsko  | Zeman
3080 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Lid je menšina terorizovaná elitami: Po Brežněvově omezené suverenitě máme omezenou demokracii. Hlasuje se, ale k ničemu to není. Vládnou média. Trumpa, Brexit i Babiše je třeba likvidovatDěsivý dokument o islamizaci a úpadku Evropy. Podívejte se, než ho smažou...

ePortal.cz

Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!Velké změny neřídí konspirátoři

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan