Je to prasák a Zeman má pravdu, Kalouskovy ponožky. Slyšte internetového levičáka

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 22.5.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

V čem je Nečas, Kalousek či Schwarzenberg lepší než komunisté? Takto se ptá Milan Mráz, který provozuje nejsilnější protivládní stránku na Facebooku a netají se tím, že bude volit KSČM. V rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz zakladatel stránky, ke které se hlásí téměř 30 tisíc uživatelů, vysvětluje proč. Okomentoval i spor kolem historika Martina C. Putny, kterého prezident Zeman odmítl jmenovat profesorem.

Nedávno jste na Vaší facebookové stránce "Stydím se za vládu ČR a chci její demisi" publikoval nástin plánu, jak "osladit" vládním politikům nadcházející volební kampaň. Můžete už poodhalit podrobnosti?

Tak to zatím nechci prozradit, tuto "radost a překvapení" pro současné vládní politiky si nechám až do volební kampaně. Plán včas zveřejním a věřím, že se pomocí sociální sítě začne šířit po ČR a občané se zapojí. Bez zapojení občanů to nepůjde, ale vzhledem k tomu, že nebude potřeba nikam speciálně vyjíždět, protože na politiky budeme narážet na ulicích a náměstích ve svých městech, stejně tak jako na jejich plakáty a billboardy na každém rohu, tak věřím, že se lidé zapojí.

Kam až by podle vás bylo dobré zajít? Mohou politici čekat i třeba házení vajíček, jak to známe z minulé kampaně vůči ČSSD?

Tak já nikoho k házení vajíček vybízet nebudu, mám v plánu něco lepšího a originálnějšího. Ale pokud bude mít někdo tu potřebu, po současných vládních politicích, tj. ODS, TOP 09, VV alias LIDEM (VV totiž ani náhodou nepovažuji za opoziční stranu, ale za stranu odpovědnou za tuto vládu), házet vajíčka či shnilá rajčata, bránit mu v tom nebudu.

Co byste lidem doporučil po zbývající rok do voleb? Co by měli sledovat a na co si dát pozor?

Aby ten rok ještě vydrželi a přežili, protože pak už tato Nečasova parta skončí. Pozor by si měli dát na další "zachránce" našeho státu, jako je pan Babiš a jeho ANO 2011, na pana Okamuru a pana Kohouta (člena NERV této vlády) a další, kteří se jistě vynoří a budou chtít "zatočit s dinosaury" apod. Myslím, národe, že jedny VV stačily. Nikdo z nich, ani Babiš, ani Okamura a další, nejdou do politiky proto, aby bojovali za nás obyčejné občany, ale aby bojovali za svůj byznys, za své firmy a vylepšili si zákony a podmínky pro sebe. Je třeba si "nalít čistého vína" a neskočit nikomu na špek.

Co očekáváte vy sám? Má pravice ještě šanci se nějak zachránit, třeba starým známým „strašákem“ komunismu?

Já osobně doufám a pevně věřím, že vyhraje levice a pravice utrží drtivou porážku. "Strašák komunismem" je již zatuchlý asi jako Nečasovy trenýrky a Kalouskovy ponožky. Národ není hloupý a vidí, dokáže srovnat. Navíc v ČR nikdy nebyl komunismus, ale socialismus a nikdy nelze opakovat přesně to samé, co tu bylo. Že však potřebujeme lepší a spravedlivější a sociální stát, kde se má pracující člověk dobře, o tom snad není žádného pochybu.

Že mám levicové smýšlení, to se už o mně ví, byl jsem vždy voličem ČSSD, ale do Parlamentu půjdu tentokrát volit KSČM. A pokud se mě někdo zeptá proč? Protože jsem si přečetl jejich volební program a s většinou naprosto souhlasím a proto, že komunisté již 24 let, ano - 24 let (!) nenesou za chod tohoto státu žádnou odpovědnost a je na čase to změnit a zbavit se Nečase a dalších jemu podobných.

 

Pokud jde o sociální demokracii, jak hodnotíte nápad jejich tzv. Oranžového klubu na uzákonění povinnosti střídaní rodičovské mezi oběma partnery?

Je to jen další důkaz toho, že ČSSD nemá jasného vůdce a lídra a že každý blbec si tam může svůj naprosto idiotský návrh vypustit ven, aniž by domyslel, jaký dopad to na voliče může mít. Zřejmě je v ČSSD někomu líto, že by ODS a TOP 09 mohly drtivě prohrát, tak jim chtějí pár hlasů přidat. Doporučoval bych té paní, co to vymyslela, aby si dala bobříka mlčení a šla raději dělat něco užitečného, než je vymýšlení takových hovadin.

Dvě zajímavé věci, které se nedávno staly, dostaly v médiích zcela odlišný prostor. Zdravotní či jiná indispozice prezidenta Zemana v katedrále sv. Víta a spánek ministra Schwarzenberga při prezidentově projevu ve sněmovně. Když porovnáte mediální odezvu obou událostí, co vás napadá?

Je to pokračování toho, co jsme viděli před volbou prezidenta, na čí straně média jsou a komu straní. Rozumný člověk si udělá obrázek sám, co je horší a co lepší a co nám více pomůže. Ať to byla u prezidenta Zemana viróza, anebo to byla vodka na ruském velvyslanectví, mně to nevadí. Prostě se prezident obětoval a dal si s Rusy, aby podpořil naše obchodní vztahy, naše ekonomika potřebuje Rusko jako obchodní partnery a stačit jim ve vodce je pro našince opravdu těžké. U mě prezident boduje!

Obchodní vztahy a vazby se nejlépe budují a dělají v přátelském duchu. Kdo nikdy neobchodoval, neví, o čem je řeč. Určitě pro naši zem a ekonomiku, kterou tato vláda posílá neustále ke dnu, dělá za těch pár měsíců prezident víc než Schwarzenberg. Jeho chrápání nejen v ČR, ale i ve světě, nám nic, ale nic nepřinese. Nevzpomínám si, že by byl někdy v Rusku, Číně nebo Brazílii apod., tedy v zemích se silnou ekonomikou, že by tam budoval vztahy a pomohl našim firmám a dal tak práci a peníze našim lidem. Za to třeba do nesmyslných zemí jako Izrael jezdí pořád a nic nám to nepřinese. Schwarzenberg vůbec nepatří do české politiky a doufám, že mu to lidi ve volební kampani dají najevo. Může si zaměstnanec dovolit spát v pracovní době? Těžko. Co by asi Schwarzenberg udělal se zaměstnanci na Orlíku, kteří by místo práce spali? Ať si každý odpoví sám.

 

Jsou média vyvážená? Na čí straně je podle vás veřejnost?

Média nejsou vyvážená a zejména paní Drtinová na ČT24 je něco otřesného! Podle průzkumu si zatím prezident Zeman nevede špatně a já osobně to vidím tak, že je to zatím nejlepší prezident od roku 1989. A pokud mám možnost hodnotit názory lidí z mého okolí, mají názor stejný a to i na Schwarzenberga, dokonce to hodnotí i nepublikovatelnými výrazy.

Česká ekonomika je už šestý kvartál v recesi, maloobchod klesá a naopak Německo či Polsko zaznamenávají jistý růst... Jaká je situace mezi lidmi, třeba když to pozorujete u vás na jihu Čech?

Je to výsledek této vlády, její nesmyslné politiky škrtů, politiky strachu o práci, politiky strachu o to, co bude, co se může stát, politiky arogance a výsměchu obyčejným lidem. Jedni lidi práci nemají, tudíž utrácet nemohou, druzí práci mají, ale neutrácejí, protože buď jsou rádi, že sotva vyjdou, když musí poplatit Kalouskovy vysoké daně, anebo mají, ale šetří, protože neví, co přijde… Jestli třeba i oni nepřijdou o práci, díky činnosti této vlády. A ministr zahraničí nedělá pro českou ekonomiku ve světě nic, ale vůbec nic. Krom svého chrápání tedy.

Mnozí ekonomové lidem vyčítají, že málo nakupují a zbytečně se bojí utrácet. co si o tom myslíte?

Na to jsem v podstatě odpověděl v předchozí otázce. Řekl bych, že ti ekonomové, stejně tak jako vláda, jsou zcela odtrženi od reality obyčejných lidí.

www.parlamentnilisty.cz

čtěte také:

Zeman varoval před manipulací a propagandou: Nenechme se ohlupovat, jinak z nás budou ovce

Přestaňme živit cizinu, budujme národní blahobyt. To nám radil Valtr Komárek

Tímto vším Miloš Zeman ohromil poslance: Máme celý prezidentův projev, který vyvolal bouřlivé ovace i drsné odsouzení

Kníže buď spí, nebo neví, o čem se mluví. A Zemanovi budou nadávat, nechápe Foldyna

Takto Češi porazili Schwarzenberga. Lidová tvořivost, která obletěla republiku

Český expert se rozpovídal o tajných vazbách knížete Schwarzenberga, Bakaly a Halíka

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Zeman
2104 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Minář? Stupidní hnus. Plastelína Zaorálek. Zase vyhrál Zeman. Tvrdý soud Karoliny StonjekovéFOTO Muslimové v obchoďáku. Okamura spustil peklo, vláda mu prý blokuje boj s islámem
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan