Ruský novinář odhalil příčinu ekonomické a politické krize v Evropě. Budete se divit

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 14.5.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Nedávno jsem si ještě jednou a pozorněji přečetl své deníky s materiály o válce proti Jugoslávii v roce 1999. V tu dobu jsem pracoval v Bělehradě a společně se Srby jsem přežil všechny hrůzy nočního bombardování jednoho z nejkrásnějších měst Evropy. Doposud mě nepřestává udivovat odvaha a houževnatost obyvatel Bělehradu a chtěl bych ještě jednou zmínit slova těch vlivných Srbů, kteří v ty dny srdcem bojovali za svou zemi.

Borka Vučič, předsedkyně jugoslávské centrální banky a ministryně financí, která v roce 2009 tragicky zahynula při dopravní nehodě, vzpomínala na tyto události následovně:

- Agrese Severoatlantické aliance v roce 1999 definitivně dorazila naši zemi. Finanční válka byla stejně tvrdá, jako válečná operace na Balkánu. Mnozí Srbové přišli o půdu v Bosně, Chorvatsku, Kosovu a stali se z nich nemajetní uprchlíci. My jsme překáželi USA v přímém i nepřímém smyslu - pouze Bělehrad se nechtěl podřídit Washingtonu, a proto se nás rozhodli pokořit a srazit na kolena. Malé země jdou lépe ovládat. Po operaci Milosrdný anděl nám USA a Pentagon vzali Kosovo a proměnily kraj v silnou vojenskou základnu. Nyní jsou všichni naši sousedi - Bulharsko, Rumunsko a Maďarsko pod pečlivou kontrolou a řízením zaoceánských specialistů.

Zoran Anželkovič je známý politik. V různých letech působil jako místopředseda Srbské skupštiny (parlamentu) a byl generálním tajemníkem Socialistické strany Srbska. V rozhovoru se mnou Zoran Anželkovič byl jednoznačný ve svém tvrdém hodnocení jednání USA a NATO:

-Natovská agrese je těžkou a velmi bolestivou ranou, kterou budeme dlouho cítit. Američané dnes sami chápou, že v roce 1999 udělali velkou chybu, když zaútočili na Srbsko. Bohužel, toto přiznání přišlo pozdě. Už nelze vrátit mrtvé, kteří se provinili jen tím, že se narodili v Srbsku. Zdá se mi, že Američané doposud věří, že z velkých krizí lze vyjít pomocí válek. Do obranných rozpočtů jsou vkládány biliony dolarů. Vojenskoprůmyslový komplex nejsou jen zbraně, ale také nové technologie. V USA v 90. letech právě vznikla taková situace a oni se rozhodli zahájit válku na Balkánu. Washington se tehdy rozhodl zastavit rozvoj Evropy, rozvoj EU a vtáhl Evropany do války proti malému Srbsku. Věřím, že současná finanční a politická krize Evropy je následek operace Milosrdný anděl. Za zločiny proti Srbsku a jeho národům platí prostí občané EU.

Emir Kusturica byl nejotevřenější. Jako pravý umělec, který celý svůj život věnoval Jugoslávii a Srbsku, jasně vnímá, co se na jaře 1999 stalo:

-Jugoslávii bombardovali a hubili jen kvůli Kosovu. Potom nám Kosovo sebrali. Ze Srbů, malého národa, Američané udělali vyvrhelce a začali nás zabíjet ze vzduchu. V Bruselu a ve Washingtonu nazývali toto bombardování humanitární akcí na záchranu Albánců v Kosovu.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo  | USA  | NATO  | Bosna a Hercegovina
3406 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvéSchwarzenberg v ČT: Nepřítel a ničitel! Na Zemana se to jen valilo
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan