Putin: Sovětský svaz zmařil nelidské, krvavé, pyšné plány nacistů, nedovolil jim získat nadvládu nad světem

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 10.5.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Rusko oslavuje svůj hlavní svátek. Dnes je 68 výročí vítězství ve Velké Vlastenecké válce. V den všelidové radosti, v den dalšího výročí zbavení naší země, ba i celého světa nacistických uchvatitelů, konají se po celé zemi od Vladivostoku do Kaliningradu slavnostní vojenské přehlídky. Nejslavnostnější a nejkrásnější se konala na Rudém náměstí v Moskvě.

Přesně v deset hodin ráno přerušil ticho nad Rudým náměstím povel:
Přehlídka! Pod státní vlajkou Ruské federace a Vlajkou Vítězství pozor! Vzdat čest zbrani!

Za zvuků nesmrtelné písně Posvátná válka, v níž je radost z vítězství spojena se smutkem milionů sovětských lidí, byla na Rudé náměstí přinesena Vlajka Vítězství. Přehlídka začala. Na její účastníky a hosty, na veterány Velké Vlastenecké války a všechny obyvatele RF se obrátil Nejvyšší velitel, prezident Ruské Federace Vladimir Putin:

-Vážení občané Ruska, drazí váleční veteráni, soudruzi vojáci a námořníci, seržanti a staršinové, mičmani a praporčíci. Soudruzi důstojníci, generálové a admirálové, blahopřeji vám ke Dni Vítězství. Ke dni slávy našeho lidu, který rozdrtil nacismus. Uplynulo již 68 let od skončení Velké Vlastenecké války, ale památka na ni nehasne, přechází z generace na generaci, od rodičů k dětem, od srdce k srdci. Hlavní sílou tohoto posvátného příbuzenství je láska k Rusku, k rodnému domovu, ke svým blízkým, ke své rodině.

Svátek Velkého Vítězství zůstal hlavním všelidovým svátkem, nehledě na žádné otřesy posledních desetiletí. Rusko uctívá hrdinský čin těch, komu vděčíme za svoji svobodu a samotný život, zdůraznil Putin:

-Vždy si budeme pamatovat na to, že právě Rusko, Sovětský svaz zmařily nelidské, krvavé, pyšné plány nacistů, nedovolily jim získat nadvládu nad světem. Náš voják uhájil svobodu a nezávislost při obraně své vlasti. Nelituje sebe osvobodil Evropu a zvítězil a velkost tohoto vítězství zůstane navždy v dějinách.

Válka je největší zlo na zemi a útrapy našeho lidu v letech Velké Vlastenecké války jsou největším příkladem pro celý svět. Toto zlo se nesmí nikdy opakovat, řekl Nejvyšší velitel.

Letos slavnostní přehlídce velel vrchní velitel pozemních vojsk generál-plukovník Vladimir Čirkin a přijímal ji nový ministr obrany, hrdina Ruska armádní generál Sergej Šojgu. Rudým náměstím pochodovali představitelé všech druhů vojsk RF a projela bojová technika. Dělostřelci předvedli svoji hroznou zbraň, samohybné houfnice Msta-S a představitelé rakerových vojsk jednu ze složek jaderného štítu Ruska, strategické raketové komplexy Topol-M. Přehlídku ukončila letadla a vrtulníky na Rudým náměstím.

Každým rokem řídnou šiky veteránů, čas je nelítostný, avšak dnes jich vyšlo na moskevské ulice naštěstí hodně. Po šedesáté osmé vzpomínají na radostnou chvíli, kdy přišla zpráva o skončení války, a památku na tento šťastný okamžik léta nesetřela:

-Na náměstí jsou davy lidí, je večer, paprsky reflektorů nad hlavami, lidé házejí do vzduchu mince, vztyčují vlajku. Všichni křičí, někoho líbají, někdo pláče.

-9. května jsem byl v špitálu, oznámili o skončení války, jásali jsme, celou noc jsme nespali, kolem hluk, všichni křičí: Vítězství! Dokonce bezrucí a beznozí, všichni, kdo se mohli zvednout, zvedli se, někteří se plazili. Je to nezapomenutelný obraz.

Moskva bude uctívat vítěze do pozdního večera. Pochody, výstavy a koncerty se mají konat v různých městských čtvrtích. Oslavy skončí v deset hodin večer obrovským ohňostrojem: 70 děl z 14 míst v Moskvě ozdobí nebe slavnostními salvami.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

psali jsme:

Vladimir Putin staví bohaté prosperující Rusko a tvrdě likviduje korupci

Putin: Západu nejde o jaderné zbraně, chce sesadit íránský režim

Putin mluvil s občany: Propagace pedofilie v Holandsku, imperiální choutky USA a imigrace

Slavný herec Gerard Depardieu utíká z Francie. Putin mu ochotně zašle ruský pas

Klíčová slova: Rusko
2149 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan