Putin: Sovětský svaz zmařil nelidské, krvavé, pyšné plány nacistů, nedovolil jim získat nadvládu nad světem

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 10.5.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Rusko oslavuje svůj hlavní svátek. Dnes je 68 výročí vítězství ve Velké Vlastenecké válce. V den všelidové radosti, v den dalšího výročí zbavení naší země, ba i celého světa nacistických uchvatitelů, konají se po celé zemi od Vladivostoku do Kaliningradu slavnostní vojenské přehlídky. Nejslavnostnější a nejkrásnější se konala na Rudém náměstí v Moskvě.

Přesně v deset hodin ráno přerušil ticho nad Rudým náměstím povel:
Přehlídka! Pod státní vlajkou Ruské federace a Vlajkou Vítězství pozor! Vzdat čest zbrani!

Za zvuků nesmrtelné písně Posvátná válka, v níž je radost z vítězství spojena se smutkem milionů sovětských lidí, byla na Rudé náměstí přinesena Vlajka Vítězství. Přehlídka začala. Na její účastníky a hosty, na veterány Velké Vlastenecké války a všechny obyvatele RF se obrátil Nejvyšší velitel, prezident Ruské Federace Vladimir Putin:

-Vážení občané Ruska, drazí váleční veteráni, soudruzi vojáci a námořníci, seržanti a staršinové, mičmani a praporčíci. Soudruzi důstojníci, generálové a admirálové, blahopřeji vám ke Dni Vítězství. Ke dni slávy našeho lidu, který rozdrtil nacismus. Uplynulo již 68 let od skončení Velké Vlastenecké války, ale památka na ni nehasne, přechází z generace na generaci, od rodičů k dětem, od srdce k srdci. Hlavní sílou tohoto posvátného příbuzenství je láska k Rusku, k rodnému domovu, ke svým blízkým, ke své rodině.

Svátek Velkého Vítězství zůstal hlavním všelidovým svátkem, nehledě na žádné otřesy posledních desetiletí. Rusko uctívá hrdinský čin těch, komu vděčíme za svoji svobodu a samotný život, zdůraznil Putin:

-Vždy si budeme pamatovat na to, že právě Rusko, Sovětský svaz zmařily nelidské, krvavé, pyšné plány nacistů, nedovolily jim získat nadvládu nad světem. Náš voják uhájil svobodu a nezávislost při obraně své vlasti. Nelituje sebe osvobodil Evropu a zvítězil a velkost tohoto vítězství zůstane navždy v dějinách.

Válka je největší zlo na zemi a útrapy našeho lidu v letech Velké Vlastenecké války jsou největším příkladem pro celý svět. Toto zlo se nesmí nikdy opakovat, řekl Nejvyšší velitel.

Letos slavnostní přehlídce velel vrchní velitel pozemních vojsk generál-plukovník Vladimir Čirkin a přijímal ji nový ministr obrany, hrdina Ruska armádní generál Sergej Šojgu. Rudým náměstím pochodovali představitelé všech druhů vojsk RF a projela bojová technika. Dělostřelci předvedli svoji hroznou zbraň, samohybné houfnice Msta-S a představitelé rakerových vojsk jednu ze složek jaderného štítu Ruska, strategické raketové komplexy Topol-M. Přehlídku ukončila letadla a vrtulníky na Rudým náměstím.

Každým rokem řídnou šiky veteránů, čas je nelítostný, avšak dnes jich vyšlo na moskevské ulice naštěstí hodně. Po šedesáté osmé vzpomínají na radostnou chvíli, kdy přišla zpráva o skončení války, a památku na tento šťastný okamžik léta nesetřela:

-Na náměstí jsou davy lidí, je večer, paprsky reflektorů nad hlavami, lidé házejí do vzduchu mince, vztyčují vlajku. Všichni křičí, někoho líbají, někdo pláče.

-9. května jsem byl v špitálu, oznámili o skončení války, jásali jsme, celou noc jsme nespali, kolem hluk, všichni křičí: Vítězství! Dokonce bezrucí a beznozí, všichni, kdo se mohli zvednout, zvedli se, někteří se plazili. Je to nezapomenutelný obraz.

Moskva bude uctívat vítěze do pozdního večera. Pochody, výstavy a koncerty se mají konat v různých městských čtvrtích. Oslavy skončí v deset hodin večer obrovským ohňostrojem: 70 děl z 14 míst v Moskvě ozdobí nebe slavnostními salvami.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

psali jsme:

Vladimir Putin staví bohaté prosperující Rusko a tvrdě likviduje korupci

Putin: Západu nejde o jaderné zbraně, chce sesadit íránský režim

Putin mluvil s občany: Propagace pedofilie v Holandsku, imperiální choutky USA a imigrace

Slavný herec Gerard Depardieu utíká z Francie. Putin mu ochotně zašle ruský pas

Klíčová slova: Rusko
2040 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Profesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativuStal se zázrak. Česká televize vyslyšela dlouholeté volání českých lidí...

euPortal.cz

Teď se budete vážně bát. Děsivé video s imigranty...O našem důchodu rozhodují díky ČSSD genderové neziskovky...

ePortal.cz

Poláci bojují za vlastní děti. My za VenezueluParoubek opět promluvil. Doporučuje Japonce

Eurabia.cz

Zaplavili si Švédsko africkými a muslimskými migranty a dnes se diví rekordům ve znásilnění, vraždách a pod.Afričtí uprchlíci zaútočili na české turisty v Itálií. Buďte na dovolené opatrní

FreeGlobe.cz

V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?EU řídí tajná organizace. Od integrace po vymazání identity států

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačaliHnus, vraždy, podsvětí a špinavé prachy. Kmenta vytáhl staré kostlivce ČSSD
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan