Čína se otevírá českým turistům

Autor: odjinud | Publikováno: 29.4.2013 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Čínská lidová republika změnila svoji vízovou politiku a od 1. ledna 2013 umožňuje turistům ze 45 zemí světa včetně České republiky pobývat v Pekingu a dalších městech po dobu 72 hodin bez víza.

Tuto novou politiku bezvízového styku představil v Praze 26. dubna 2013 Výbor pro rozvoj cestovního ruchu města Peking, a to v rámci prezentační akce „Užijte si Peking – při tranzitu do 72 hodin bez víza“ na pražském Žofíně. Akce si kladla za cíl seznámit návštěvníky s možnostmi luxusní turistiky města Peking, které je centrem čínské ekonomiky a kultury.

Cílem celé akce bylo představit město Peking, rostoucí metropoli nabízející svým návštěvníkům mnoho nevšedních zážitků, které v sobě spojuje tradiční hodnoty i ducha moderní doby. Dokáže nabídnout zajímavý turistický program i další služby na úrovni, a to z Pekingu činí jednu z nejzajímavějších turistických destinací.

„Peking má 3000 let starou historii, návštěvníci se zde mohou seznámit s kořeny čínské civilizace, historickými památkami i kulturními zajímavostmi. Zároveň je také sídlem řady velkých společností, kulturních institucí i mezinárodních organizací“, uvedl Cao Pengcheng, zástupce ředitele Výboru pro rozvoj cestovního ruchu města Peking a dodává: „V uplynulých letech se zde také konala řada mezinárodních konferencí i důležitých mezinárodních sportovních soutěží. To vše společně s rychle a stabilně se rozvíjejícím pekingským výstavním průmyslem, který dosahuje moderní úrovně, přispívá k hospodářskému růstu Pekingu.“

Návštěvníci prezentace se seznámili s novou politikou bezvízového styku, která umožňuje turistům vstupovat do Pekingu přes mezinárodní letiště Peking (BCIA) a pobývat v metropoli po dobu 72 hodin bez víza, jestliže mají platnou letenku s odletem z Pekingu během 72 hodin do třetí země.

Na akci vystoupila řada významných hostů. Za čínskou stranu to byla Yan Yuiqing z Velvyslanectví ČLR v ČR a Cao Pengcheng, zástupce ředitele Výboru pro rozvoj cestovního ruchu města Peking.

Za českou stranu přijal pozvání ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška. Akce se také zúčastnili zástupci Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce a reprezentanti českých organizací a firem působících v oblasti cestovního ruchu. Hovořilo se o kolektivních nabídkách 72hodinového cestování po Pekingu, luxusní pekingské turistice, kongresové turistice, nabídkách špičkového ubytování a pohostinství a možnostech leteckého spojení.

Pozvání přijali zástupci také významných společností, kterými jsou například čínská cestovní kancelář CYTS, letecká společnost China Airlines, Národní kongresové centrum, MasterCard, VISA, mediální skupina HRH či cestovní kancelář China International Travel Service.

Akce byla doprovázena krátkou prezentací Pekingu i v okolních ulicích Žofína, které zaplnili lidé v kostýmech herců pekingské opery a pandy velké a kteří rozdávali drobné dárky. Cílem bylo zprostředkovat jedinečnou atmosféru a širokou nabídku turistického vyžití, které Peking svým návštěvníkům nabízí.

Praha byla poslední zastávkou této originální propagační tour, která se soustředila na evropské země. Občané evropských států tvoří velkou část turistů, kteří každoročně do čínské metropole zavítají. V roce 2012 z celkového počtu 5 mil. 9 tis. zahraničních turistů, jich 1 mil. 307 tis. bylo právě z Evropy, což představuje 26,1 procent.

Klíčová slova: Čína
1616 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan