Čína se otevírá českým turistům

Autor: odjinud | Publikováno: 29.4.2013 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Čínská lidová republika změnila svoji vízovou politiku a od 1. ledna 2013 umožňuje turistům ze 45 zemí světa včetně České republiky pobývat v Pekingu a dalších městech po dobu 72 hodin bez víza.

Tuto novou politiku bezvízového styku představil v Praze 26. dubna 2013 Výbor pro rozvoj cestovního ruchu města Peking, a to v rámci prezentační akce „Užijte si Peking – při tranzitu do 72 hodin bez víza“ na pražském Žofíně. Akce si kladla za cíl seznámit návštěvníky s možnostmi luxusní turistiky města Peking, které je centrem čínské ekonomiky a kultury.

Cílem celé akce bylo představit město Peking, rostoucí metropoli nabízející svým návštěvníkům mnoho nevšedních zážitků, které v sobě spojuje tradiční hodnoty i ducha moderní doby. Dokáže nabídnout zajímavý turistický program i další služby na úrovni, a to z Pekingu činí jednu z nejzajímavějších turistických destinací.

„Peking má 3000 let starou historii, návštěvníci se zde mohou seznámit s kořeny čínské civilizace, historickými památkami i kulturními zajímavostmi. Zároveň je také sídlem řady velkých společností, kulturních institucí i mezinárodních organizací“, uvedl Cao Pengcheng, zástupce ředitele Výboru pro rozvoj cestovního ruchu města Peking a dodává: „V uplynulých letech se zde také konala řada mezinárodních konferencí i důležitých mezinárodních sportovních soutěží. To vše společně s rychle a stabilně se rozvíjejícím pekingským výstavním průmyslem, který dosahuje moderní úrovně, přispívá k hospodářskému růstu Pekingu.“

Návštěvníci prezentace se seznámili s novou politikou bezvízového styku, která umožňuje turistům vstupovat do Pekingu přes mezinárodní letiště Peking (BCIA) a pobývat v metropoli po dobu 72 hodin bez víza, jestliže mají platnou letenku s odletem z Pekingu během 72 hodin do třetí země.

Na akci vystoupila řada významných hostů. Za čínskou stranu to byla Yan Yuiqing z Velvyslanectví ČLR v ČR a Cao Pengcheng, zástupce ředitele Výboru pro rozvoj cestovního ruchu města Peking.

Za českou stranu přijal pozvání ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška. Akce se také zúčastnili zástupci Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce a reprezentanti českých organizací a firem působících v oblasti cestovního ruchu. Hovořilo se o kolektivních nabídkách 72hodinového cestování po Pekingu, luxusní pekingské turistice, kongresové turistice, nabídkách špičkového ubytování a pohostinství a možnostech leteckého spojení.

Pozvání přijali zástupci také významných společností, kterými jsou například čínská cestovní kancelář CYTS, letecká společnost China Airlines, Národní kongresové centrum, MasterCard, VISA, mediální skupina HRH či cestovní kancelář China International Travel Service.

Akce byla doprovázena krátkou prezentací Pekingu i v okolních ulicích Žofína, které zaplnili lidé v kostýmech herců pekingské opery a pandy velké a kteří rozdávali drobné dárky. Cílem bylo zprostředkovat jedinečnou atmosféru a širokou nabídku turistického vyžití, které Peking svým návštěvníkům nabízí.

Praha byla poslední zastávkou této originální propagační tour, která se soustředila na evropské země. Občané evropských států tvoří velkou část turistů, kteří každoročně do čínské metropole zavítají. V roce 2012 z celkového počtu 5 mil. 9 tis. zahraničních turistů, jich 1 mil. 307 tis. bylo právě z Evropy, což představuje 26,1 procent.

Klíčová slova: Čína
1701 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhledZeman si Babiše namazal na chleba! Šéf Pirátů Bartoš se svěřil s tím, co vyzvěděl u prezidenta
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan