Je Katolický týdeník ve službách sudetoněmeckého landsmanšaftu?

Autor: odjinud | Publikováno: 30.4.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Rozevřete-li Katolický týdeník(KT) 15 z dubna 2013, můžete se seznámit s celou řadou článků na tzv. sudetoněmecké téma.Již na první stránce je chvalozpěv na nadaci Renovabis, která za německé peníze, týdeník uvádí, že jde o stovky miliónů eur, „pozvedává“ sousední místní církve.

 

Jen nás tak napadá, proč Renovabis alespoň část peněz nedává také na německé kostely, které jsou v ohrožení. Prosím, přečtěte si krácený překlad článku „Výprodej kostelů v Německu“, který přinesl Spiegel, 7/2013, str. 5. Mnohé kostely v Německu bývají obětí bagrů. Některé slouží dál jako taneční školy, tělocvičny nebo jídelny. V Hamburku chtějí muslimové z protestantského kostela udělat mešitu. V biskupství Hildesheim je každý druhý kostelů na červeném seznamu. V biskupství Kassen je takových 83 a dalších 13 již bylo zbořeno. Nejhůře na tom jsou kostely ve Wilhlemshavenu , kde z 9 kostelů 6 čeká nehezký konec (přeložil. Ing. J. Liška).

Co myslíte, vážení čtenáři, neměla by Renovabis pečovat též o německé kostely nebo na ně alespoň ze svých finančních prostředků přispívat?

 

V článku „Kardinál ze Sudet“ (str.4) se dovídáme, kromě dalšího, že pan kardinál Schönborn byl v několika měsících svého věku spolu se svými rodiči vyhnán z vlasti. Když pomineme termín „vyhnán“, který bohužel katolická církev převážně užívá místo termínu odsunut, dozvídáme se, že existují nějaké Sudety, a to dokonce v České republice. Takový termín v české terminologii neexistuje. KT jej ve své sleposti se snaží opět zavádět. Proč? Co od sudetoněmeckého landsmanšaftu je, od Boha jest? Takovou zásadou se snad řídí KT?

 

V mezinárodním právu existuje jedna nezpochybnitelná zásada. Když nějaký stát vyžene část svého obyvatelstva, odpovídá za škody, které v souvislosti v vyhnáním vyhnaným vznikly. Pokud bychom tzv. sudetské Němce skutečně vyhnali, pak bychom museli jim zaplatit za škody vzniklé vyhnáním.

My jsme však jednali v souladu s rozhodnutím Postupimské konference. Proto o vyhnání nemůže být ani řeči. Němce od nás jsme v souladu s pokyny Spojenecké kontrolní rady, v níž byli zástupci všech vítězných protiněmeckých velmocí, v letech 1945 až 1946 odsunuli.

 

Provinili se tím, že byli Němci“

je další článek Katolického týdeníku 15 zž dubna 2013 (str.8). Citujeme: „Třetina veškerého obyvatelstva během několika let zmizela. Ne, nemluvíme o Pol Potově Kambodži a řádění Rudých Khmerů. Mluvíme o řádění rudých gard a vyhnání německy mluvícího obyvatelstva z poválečných Čech a Moravy, Tak obrovskou ztrátu totiž tato země utrpěla…

 

Jeden z kandidátů apeloval na podvědomý strach občanů (nejen těch žijících v Sudetech), důsledně se vracel k minulosti a použil řadu lží. Kdyby však byla společnost byla s vlastní minulostí vyrovnána, nemohl by Miloš Zeman se svou demagogií uspět.“ Autorem tohoto textu je Aleš Palán.

Když pomineme skutečnost, že tím, kdo nemluvil pravdu o dekretech prezidenta republiky, o odsunu, o zločinech, kterých se měli údajně dopustit naši předkové, byl K. Schwarzenberg, pak opět je zde užit účelově zkonstruovaný termín kolektivní vina, jehož používá s oblibou sudetoněmecký landsmanšaft, aby jej vzápětí mohl vyvrátit.

 

Něco takového jako kolektivní vina skutečně v právním státu neexistuje. Je však používán termín kolektivní odpovědnost. Dokonce kancléřka Merkelová, jak v textu uvádí autor: „Jasně řekla, že za nástup nacismu mohou nejen sami nacisté, ale i prostí Němci, kteří se dívali jinam a nezabránili nástupu hrůzné ideologie.“ Ano, zde kancléřka mluví o kolektivní odpovědnosti všech Němců. My, Češi, zcela běžně říkáme, že můžeme za vládu, kterou jsme si zvolili. Nikdo se nad tím tvrzením nepohoršuje. Je pravdivé. Prohlásí-li totéž však paní Merkelová, autor hned mluví o vinně, nikoliv o odpovědnosti.

Ano, jsme přesvědčeni, že Katolický týdeník v mnohém přejímá termíny i stanoviska sudetoněmeckého landsmanšaftu. Nelze se ani moc divit, když pan kardinál D. Duka je sám členem Sdužení Ackerman-Gemeinde, jež je součástí mnichovského Ackermann-Gemeinde, které je složkou sudetoněmeckého landsmanšaftu.

 

A to co je nejzajímavější nakonec. Katolický týdeník líčí utrpení „sudetských“ Němců, co všechno, chudáci od zlých Čechů, museli vytrpět. Přesně tak to dělá sudetoněmecký landsmanšaft. Pro něj dějiny začínají až 8. května 1945. Ani slůvkem se nezmíní o tom, že velká většina sudetů byla znacizovaná, že se podílela na rozbíjení Československa ve spolupráci s nacistickým Německem. Ani náhodou nemluví o vyhnání Čechů z pohraničí v roce 1938. Nemluví též o tom, že sudetští Němci dokonce si přáli zrušení protektorátu a urychlení germanizace Čech a Moravy a podíleli se na vypracování plánů likvidace českého národa. Část měla být postavena ke zdi, část vyhnána daleko na východ a část germanizovaná především ve starém říšském prostoru. Landsmanšaft též zamlčuje, že kolem 200.000 sudetů padlo v uniformách nacistického wehrmachtu či dokonce SS, SD za vytvoření nového pořádku v Evropě, kde by vládl německý panský národ, jemuž by početně značně redukovaní, jinak řečeno: vyvraždění, slovanští „podlidi“ sloužili, a kde by po Židech nezbyla ani památka.

 

Dokonce i pan Patr Barton, „ředitel sudetoněmeckého velvyslanectví „ v Praze má v Katolickém týdeníku svůj článek.

 

Je jich ještě několik, např. „Sudety a jejich druhé dosídlování“, „Na stinné straně Milešovky“. Takže část plochy KT, jak vyplývá z uvedeného, je využívána k sudetoněmecké agitaci. Tak jak informuje Katolický týdeník své čtenáře? Slušně řečeno: naprosto jednostranně bez ohledu na historickou pravdu a dokonce i proti ní.

 

J. Skalský

Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz E-mail: vydavatel@seznam.cz

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sprosté lži o údajném českém vraždění Němců. Rádoby umělci a intelektuálové manipulují historií

Klíčová slova: Sudety  | nacismus
2789 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan