Tady jsou podmínky, za jakých může skončit války v Sýrii. A Bašár Asad...

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 26.4.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Za jakých podmínek může válka v Sýrii skončit v průběhu jednoho měsíce, sdělil Hlasu Ruska Thierry Meyssan, spisovatel a novinář, žijící v Sýrii, bývalý člen libyjské vlády epochy posledních dní Džamáhíríje.

Syrská vláda se aktivně brání přílivu zahraničních wahhábistů. Za dva roky se jejich počet na syrském území zvýšil do 200-250 tisíc. To je přibližně 1 procento místního obyvatelstva, což znamená, že například do Francie by ze zahraničních přijelo 650 tisíc trénovaných a boji zocelených bojovníků, jejichž cílem by bylo zničení země! Mohla by se tomu Francie ubránit? Ale Sýrie stále vzdoruje. V tomto regionu je velmi málo silných státu, proto se snaží zničit právě Sýrii.

Protiteroristických operací se účastní malá část syrské armády, méně než 25 procent z celkového počtu příslušníků ozbrojených sil. Tři čtvrtiny vojáků stále brání vnější zónu, tedy se snaží chránit hranice proti Severoatlantické alianci a Izraeli. Pokud bude přerušen přísun do Sýrie zahraničních bojovníků a zbraní, tak válka skončí v průběhu jednoho měsíce. Pokud k tomu nedojde, může pokračovat desetiletí.

Syřané nemají nic proti své vládě. Nechci tvrdit, že všichni obyvatelé milují své vedení, ale v každé zemi se vždy najdou nespokojení. Nyní, nehledě na to, jaký lidé mají názor na Bašára Asada, jsou přesvědčeni, že brání svou zemi před zahraniční intervencí. A v každém státě se najde dostatek zrádců.

Armádu tvoří místní kluci, kteří bojují za svou vlast. Nejdříve nám hovořili o masové dezerci. Ale já ještě jednou zdůrazňuji, tyto případy nepřekročily 5 procent a nyní k dezerci vůbec nedochází! Lid se mobilizoval na záchranu své země!

Předtím, než jsem přijel do Sýrie, jsem byl v Libyi, posledních pět týdnů existence Džamáhíríje jsem byl členem vlády. Proto jsem samozřejmě dobře obeznámen s tímto problémem. Libye byla čistě nominálním státem. Taková byla vůle Muammara Kaddáfího, kterou jasně vysvětlil ve své Zelené knize. Možná taková nominální vláda byla vhodná v období míru, ale absolutně se nehodí pro boj s imperialismem.

Kromě toho, přímo během války Kaddáfí jednal s různými představiteli z tábora agresorů. Dobře jsme věděli, že se setkal se zástupci USA, Francie i Izraele. Proto mu Rusko nemohlo poskytnout zásadní podporu. Což také vysvětluje zánik libyjského státu.

Muammar Kaddáfí prováděl komplikovanou politiku, která přivedla ke ztrátě všech důležitých aliancí.

Bašár Asad je lídr absolutně jiného typu. Asad je mimořádně racionální, vyniká výbornou chladnokrevností, je velmi důsledný ve své politice. Má ty vlastnosti, které se nejlepším způsobem hodí pro současnou situaci. Je to správný muž na správném místě! Je to demokratický vůdce, což odporuje tomu, co o něm vytrvale říkají.

Asad zdědil diktaturu a krok za krokem ji v průběhu celého desetiletí transformoval. Poskytl lidem vzdělání a prostředky k přechodu na demokratický systém. Pokaždé, když dělal krok kupředu, tak mu vyhrožovali. Chtěli mu zabránit změnit jeho zemi. Ale dokonce nyní, nehledě na válku, Bašár Asad pokračuje v ústavních reformách.

A Západ pokračuje v politice, která se svou podstatou málo liší od nacistické ideologie Drang nach Osten.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

ČTĚTE TAKÉ:

Toto všechno vám média zatajila o Sýrii: Skutečné zájmy USA, zločiny teroristů a vše, o čem se nemluví

Vladimir Putin: Svět nemá právo zasahovat do suverénních záležitostí Sýrie

Tvrdá americká kritika vměšování se do Sýrie. "Jsme pokryteční, když odsuzujeme Rusko!"

Odhalen skutečný záměr amerického rozvracení Sýrie

Pozorovatel OSN světu: Obnova Sýrie bude trvat desítky let. Vše bylo zničeno

2397 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize dlouhodobě neplní povinnosti, které jí ukládá zákon. Zcela se zpronevěřila svému poslání a neposkytuje objektivní a vyvážené informacePřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Ten chlapec má příbuzné ve Španělsku…“ Šojdrová v ČT vytáhla foto sirotků, pak nastoupil Jakub ŽeleznýGenerál Hanba! Kolik stran nám tohoto cizáckého Lojzu bude vnucovat za prezidenta? Martin Koller uzavírá sázky
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan