Študentská esej 2007: Globálne otepľovanie – pravda a spoločenské mýty

Autor: Konzervatívny inštitút | Publikováno: 31.12.2007 | Rubrika: Akce
Ilustrace

 

 

 

 

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika

 

vyhlasuje druhý ročník súťaže

 

Študentská esej

 

tentoraz na tému

 

Globálne otepľovanie – pravda a spoločenské mýty

alebo

/Prečo Al Gore nemal dostať Nobelovu cenu?/

 

Boj proti klimatickým zmenám patrí k najkontroverznejším spoločenským témam v súčasnosti. Napriek tomu, že v otázke príčin klimatickým zmien a ich dopadov na spoločnosť neexistuje v prírodných a spoločenských vedách dostatočný konsenzus, vlády uskutočňujú mnohé zásahy do slobôd ľudí, ktoré obmedzujú ich prirodzené práva na vlastníctvo a podnikanie.

 

Tematické okruhy:

  • Prečo vlády zasahujú proti globálnemu otepľovaniu? Aké podmienky by mali byť splnené pre to, aby vlády uskutočnili zásah do slobôd ľudí?
  • Prečo mnohí odborníci poukazujú na to, že súčasné vládne opatrenia voči zmene klímy sú škodlivé pre spoločnosť? Aké spôsoby vládnych zásahov by mala vláda realizovať?
  • Akú spoločenskú dôležitosť má problém zmeny klímy? Zodpovedá ocenenie Al Gorea Nobelovou cenou za mier dostatočnej miere závažnosti témy a podloženia faktami?

 

Podmienky súťaže:

  • Súťaže „Študentská esej 2007“ sa môže zúčastniť študent stredoškolského, vysokoškolského alebo doktorandského štúdia, ktorý má k 31. decembru 2007 menej ako 30 rokov (t. j. je narodený po 31. decembri 1977).
  • Esej musí byť napísaná v slovenskom alebo českom jazyku, musí sa týkať vyhlásenej témy a jej rozsah nesmie presiahnuť 1 800 slov.

 

Viac informácií nájdete tu.

 

6084 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan