Študentská esej 2007: Globálne otepľovanie – pravda a spoločenské mýty

Autor: Konzervatívny inštitút | Publikováno: 31.12.2007 | Rubrika: Akce
Ilustrace

 

 

 

 

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika

 

vyhlasuje druhý ročník súťaže

 

Študentská esej

 

tentoraz na tému

 

Globálne otepľovanie – pravda a spoločenské mýty

alebo

/Prečo Al Gore nemal dostať Nobelovu cenu?/

 

Boj proti klimatickým zmenám patrí k najkontroverznejším spoločenským témam v súčasnosti. Napriek tomu, že v otázke príčin klimatickým zmien a ich dopadov na spoločnosť neexistuje v prírodných a spoločenských vedách dostatočný konsenzus, vlády uskutočňujú mnohé zásahy do slobôd ľudí, ktoré obmedzujú ich prirodzené práva na vlastníctvo a podnikanie.

 

Tematické okruhy:

  • Prečo vlády zasahujú proti globálnemu otepľovaniu? Aké podmienky by mali byť splnené pre to, aby vlády uskutočnili zásah do slobôd ľudí?
  • Prečo mnohí odborníci poukazujú na to, že súčasné vládne opatrenia voči zmene klímy sú škodlivé pre spoločnosť? Aké spôsoby vládnych zásahov by mala vláda realizovať?
  • Akú spoločenskú dôležitosť má problém zmeny klímy? Zodpovedá ocenenie Al Gorea Nobelovou cenou za mier dostatočnej miere závažnosti témy a podloženia faktami?

 

Podmienky súťaže:

  • Súťaže „Študentská esej 2007“ sa môže zúčastniť študent stredoškolského, vysokoškolského alebo doktorandského štúdia, ktorý má k 31. decembru 2007 menej ako 30 rokov (t. j. je narodený po 31. decembri 1977).
  • Esej musí byť napísaná v slovenskom alebo českom jazyku, musí sa týkať vyhlásenej témy a jej rozsah nesmie presiahnuť 1 800 slov.

 

Viac informácií nájdete tu.

 

6183 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduKateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan