Europoslanec Jaromír Kohlíček o Kosovu: Albánští teroristé horší než nacisté. A USA peníze z drog nesmrdí?

Autor: Kosovoonline.cz | Publikováno: 28.4.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Bolavým místem Evropy je Kosovo, jež se odtrhlo od Srbska. Jenže na jeho území žijí také Srbové, kteří tam mají ponížené postavení. Co ve zlepšení jejich pozice může udělat EU?

EK může ve svých požadavcích tlačit nejen na Srbsko, ale i na Kosovo. Jde především o Srbsko, protože srbská státní politika je vedena tím, že by se Srbové rádi přiblížili k EU. A jakmile se budou snažit o prosazení zájmů Srbů v zahraničí, resp. o integritu srbského území, v tu chvíli úředníci EK řeknou – ale ne, my s vámi nemůžeme jednat, musíte se nejdříve dohodnout s Kosovem. V tom je problém. Navíc je v dohodách jasně stanoven návrat uprchlíků do Kosova. O tom se hlasitě mlčí.

To vypadá, jako když za těžkou situaci Srbů na Kosovu může Srbsko. To snad ne!

Srbsko za to nemůže. Vedle návratu uprchlíků na Kosovo, nejen Srbů, je zde otázka náhrady škod. Jde mj. o to, zda bude EK brát vážně a důsledně Chartu menšinových práv, protože Srbové jsou na Kosovu menšinou. Nevím, zdali EK tuto chartu bere vážně.

Druhá možnost je, o čemž se jedná v zákulisí, aby tato část území byla zpětně předána Srbsku. Ostatně, podle rezoluce OSN č. 1244 je Kosovo součástí srbského státu. Takže vznik Republiky Kosovo je vlastně krádeží území, což je v rozporu i se závěry Helsinské konference. Jenže, zmíněná rezoluce má nešťastnou formulaci, že Kosovo je »součástí Jugoslávie«. Jugoslávie už neexistuje, proto to obrovské úsilí o odtržení Černé Hory od Srbska v nedávné minulosti.

Hovoříte o rezoluci OSN o zachování celistvosti Srbska. Proč ji tedy evropské orgány neakceptují? Proč uznávají současné vedení Kosova?

Předně - o celé EU to nemůžeme říci. Některé státy EU, jak známo, Kosovo neuznaly. Žel, ČR zásluhou Topolánkovy vlády a Karla Schwarzenberga je mezi těmi, kdož Republiku Kosovo uznaly. Vzpomeňme, bylo to na výjezdním zasedání Topolánkovy vlády v Teplicích.

Jinak mezi Kosovem a EU je podivný pseudopragmatický vztah. Komisi jde o to, aby se v této oblasti pokud možno neválčilo. Pro USA jsou kosovští Albánci, jež distribuují 70 % drog v EU, velmi vítaným spojencem. A EK si to nechce rozhádat s USA. Dnes vidíme, že jsou tito dealeři drog aktivní v některých zemích severní Afriky, jsou součástí koalice proti Bašáru Asadovi v Sýrii, a vidíme je na řadě dalších míst, i v Afghánistánu, největším exportéru opia. Spojeným státům špinavé peníze z drog nesmrdí!

Kladu si otázku, jak může na území Evropy existovat stát, který má v čele představitele obchodníků s drogami a dokonce těch, kteří – soudě podle tvrzení někdejší hlavní žalobkyně tribunálu pro bývalou Jugoslávii Carly Del Ponteové – zabíjeli nejen Srby kvůli lidským orgánům. To je přece fašismus!

To je dokonce horší než fašismus. Fašisté dělali pokusy na lidech, ale nerozebírali je na orgány, s nimiž by se obchodovalo. To se právě možná na Kosovu podle Del Ponteové dělo. My, levicoví poslanci EP, se snažíme při všech možných příležitostech na to poukazovat, velmi intenzivně proti tomu brojíme. Problémem je získat možnost v rámci skupiny GUE/NGL vystoupit v plénu. Kontroverzní témata mají totiž mnoho adeptů na vystoupení a v EP není možné vystupovat s čímkoli kdykoli. To je dáno velkým počtem poslanců. Témata jsou agregována, možnost vystoupení je omezená.

- - - -

Toto je část rozhovoru s českým europoslancem Jaromírem Kohlíčkem, který vyšel v Haló novinách 9. 4. 2013, a který s ním uskutečnila redaktorka Monika Hoření. Jí a redakci také děkujeme za svolení k přetisku.

Zdroj: http://www.halonoviny.cz/articles/view/5426984, přebralo Kosovoonline.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Srbská vláda prodala Kosovo. Ani bombardování NATO prý nezpůsobilo takové škody

Kosovo jako základna pro světový kalifát. Mezi islámskou vírou a nemuslimskými institucemi neexistuje mír, ani soužití

Západ upadá a Putinovo Rusko je na vzestupu. Spravedlnost přijde i pro Srby na Kosovu

Pokud Srbsko vstoupí do NATO, bude jedinou zemí v dějinách světa, vstupující do spolku, jež ji ukradl část území

Z toho budete zvracet: Mučení a porcování dětí, vydloubávání očí a solení řezných ran. Krvavé bestie bez trestu

Ve Skopji se střetli Makedonci s Albánci. Zůstaly desítky zraněných

Klíčová slova: Kosovo
2540 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Lid je menšina terorizovaná elitami: Po Brežněvově omezené suverenitě máme omezenou demokracii. Hlasuje se, ale k ničemu to není. Vládnou média. Trumpa, Brexit i Babiše je třeba likvidovatDěsivý dokument o islamizaci a úpadku Evropy. Podívejte se, než ho smažou...

ePortal.cz

Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!Velké změny neřídí konspirátoři

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan