Klaus v Moskvě jednal s Medveděvem. Rusové jsou pro nás skutečnými partnery, USA přináší nesmysly

Autor: RP | Publikováno: 20.4.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Bývalý prezident Václav Klaus se během svého pobytu v Moskvě setkal s ruským premiérem Dmitrijem A. Medveděvem. Na setkání, které probíhalo v přátelské atmosféře a trvalo skoro dvě hodiny, Medveděv s Klausem mluvili o česko-ruské spolupráci i současné Evropě. ČTK to řekl výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl.

Václav Klaus se v Moskvě účastní mezinárodního ekonomického fóra o problémech a výhledech ruského hospodářství The Russian Forum a přicestoval na Medveděvovo osobní pozvání.

"V posledních dvou dekádách jsem velmi pozorně, i když na dálku, sledoval vývoj v Rusku a dělal jsem to, aspoň doufám, s přiměřeným respektem. Nikdy jsem si nedovolil povýšený postoj vlastní tolika evropským politikům, intelektuálům a novinářům, kteří se jako experti, vysílaní evropskými nebo mezinárodními institucemi, považují za samotné ztělesnění svobody, demokracie a rozumu," řekl podle serveru týden.cz prezident Klaus na konferenci s tím, že vývoj v Rusku považuje za relativní úspěch.

Na rovině spolupráce České republiky a Ruské federace je důležité zmínit některá zásadní fakta. Například, že když Václav Klaus byl v Moskvě coby český prezident v roce 2009, byly zde během návštěvy uzavřeny kontrakty za více než 17 miliard korun a během oficiální návštěvy tehdejšího prezidenta Medveděva v Praze v prosinci 2011 došlo taktéž k podpisu mnohamiliardových obchodů. Kdy se něco podobného stalo v případě spolupráce ČR a USA?

Amerika se nám pouze (i prostřednictvím svého velvyslance Eisena) plete do našich vnitrostátních záležitostí, povyšuje se na nad Čechy, ale našim podnikatelům to nic nepřináší. Z USA ve vztahu k ČR slyšíme jen kecy a nesmyslné rady. Rusové se do naší politiky nijak nepletou a naopak s námi jednají jako s partnery. Je evidentní, jakého partnerství bychom si měli skutečně vážit.

Klíčová slova: Rusko  | USA
4339 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan