reklama

Co má Rusko dělat než zbrojit, když na jeho hranice jste poslali tanky a letadla?

Autor: J. Skalský | Publikováno: 29.1.2018 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

 ČeskéNárodníListy

Ne ruské tanky a letadla jsou na hraních USA, Francie, Anglie, Německa a dalších natovských států, ale NATO síly jsou na hranicích Ruska. To se proto musí přirozeně připravovat na obranu. 


Ale když už jsme u jádra věci, proč neřeknete, že ruské výdaje na zbrojení tvoří jenom menší zlomek zbrojních nákladů USA? Proč neuvedete, jaký zlomek činí tyto ruské náklady k celkovým nákladům NATO? Bylo by to jistě ostudné pak tvrdit, jaké máte strachy z Ruska. Každý by se pak mohl přesvědčit, jak nás balamutíte. 

Proč tyto skutečnosti zamlčujete? Proč námi manipulujete? 

Stačí stáhnout natovské armády od ruských hranic a Rusko jistotně sníží své zbrojní náklady. Samozřejmě i nadále můžete tvrdit, že se obáváte agrese Ruska? Pravdou však je, že Rusko má obavy z vašich válečnických příprav. Na jeho hranice přisunujete další a další vojenskou techniku a vojáky. Ty dělají přehlídky téměř na ruských hranicích. Co děláte ve stále rostoucích počtech lodí v Černém moři? Divíte se pak, že Rusko vám nemůže věřit? 

Americké základny ve světě (zdroj)
 

Ale kam až to chcete vést? Ke stále větší konfrontaci? Pravdu jste již téměř umlčeli. Kdy myslíte, že budou mluvit zbraně? Jen však nesmíte zapomenout, že jakákoliv válka, byť zpočátku vedená klasickým způsobem, může najednou přerůst ve válku jadernou? Nabude-li širšího rozsahu, nebude vítězů. Všichni budeme poražení. Kdo náhodou přežil jadernou válku, bude pomalu umírat v jaderné zimě. 

Vést války, takové či onaké, není klukovina, ale zločin. V posledních letech již hodně lidské krve v důsledku neschopných politiků a státníků bylo prolito. Naprosto zbytečně! Proč o otázkách války a míru nerozhoduje pouze Rada bezpečnosti OSN, ale pouze nějaké pochybné mezinárodní společenství, které k tomu není nijak zmocněno. 

Co je bezpodmínečně nutné, je zachovávání norem a principů mezinárodního práva, včetně Charty OSN. Ti, kdož připravují nové války, patří před mezinárodní trestní tribunál. Pokud budou i nadále volně běhat po svobodě, nikdy se lidstvo míru nedočká. Oni totiž umějí jen jedno: válčit a ničit. My však chceme prožit své životy v plné lidské důstojnosti. Chceme se těšit svobodě, demokracii, a to i formám přímé demokracie, lidským právům. Mrtví však žádná práva, kromě práva na pohřbení, pokud kolem zbudou nějací lidé, nemají. 

Mír nemá žádnou alternativu. Válka je zločin, pokud k ní došlo bez mandátu RB OSN. 

J. Skalský 

Klíčová slova: Rusko
reklama
1810 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Neuvěřitelná arogance EU vůči SrbskuHamáčku, Zaorálku, Sobotko, Štěchu, Chovanče! Chcete pomoci své straně? Odejděte!Co (ne)vyřeší sjezd ČSSD?Primitivní nenávist příznivců Drahoše. ČSSD se rozpadne. Babiš nás před kvótami z Bruselu neochrání a migranty přijme. Exministr Bašta varuje před tím, co přijdeJak známo, měl předvolební duel prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše na ČT moderovat Václav Moravec... A teď zbystřete vidy i slechy, protože to stojí za to...

euPortal.cz

Odporné pokrytectví sluníčkářů. Prý k sobě klidně přijmou tzv. uprchlíky. Takhle to ale dopadlo ve skutečnosti...Havlisté prolezli jako rakovina celou společností. Banda sluníčkářů obsadí cizí budovu a „elity“ včetně Babiše jim jdou na ruku. Toto se stane i vám... Soused Kliniky hovoří

ePortal.cz

Internetem koluje tento skvostný dopis pro Angelu Merkelovou. Myslíte si, že na něj odepíše?Neomarxisté chtějí naprosto rozvrátit naši společnost. Evidentně mají jasný plán

Eurabia.cz

Vládcové EU nenávidí bělochy, evropské národy a milují socialismus!Bakalova firma Centrum.cz cenzuruje emaily uživatelům!

FreeGlobe.cz

Omlouváme se, data jsou dočasně nedostupná

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

ParlamentniListy.cz

Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historiiBabiš se vám nelíbí. Estébák. A máte vůbec nějaké plány, co s touto zemí? Nebo budete jen cintat o demokracii u Havlova pomníčku? Podívejte se, co řeší svět, chytá se za hlavu režisér Martinek
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan