Světoví politici stojí frontu na přijetí v Číně, jen čeští zamindrákovaní trpaslíci Chovanec a Zaorálek dělají ofuky, aby mohli doma chystat za zády prezidenta Zemana český Majdan…

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 14.5.2017 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Prezident Miloš Zeman  odletěl opět na návštěvu Číny. Během šestidenního pobytu se setká s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, ruským prezidentem Vladimirem Putinem a promluví na konferenci k projektu nové Hedvábné stezky, na fóru One Belt, One Road, jež by mělo ekonomicky propojit 65 zemí.

Fóra by se mělo zúčastnit na 28 hlav států a celkem 110 delegací z jednotlivých zemí. A Česko mělo chybět kvůli zločinnému spolčení ČSSD proti prezidentu Zemanovi, zejména pro zvlčilou patologii karierismu Sobotky, Chovance a Zaorálka, naštěstí bral vrch selský rozum. Bylo by to mrháním příležitosti po další vyšperkování Babišova dokonalého vedení ministrstva financí, jenž Česko vyneslo do evropské špičky v ekonomickém růstu; jeho ministři za ANO budou v Pekingu jednat. Příště asi dostane od svých socbossů zaracha přítomný ministr průmyslu Jiří Havlíček z ČSSD....

Čína je dnes pro nás důležitá víc než kdykoliv předtím. Celý projekt by ve svém výsledku měl totiž Zemi Středu přinést upevnění postavení v čele světových ekonomik. Navíc i Rusko se snaží prosadit projekt Euroasijské ekonomické unie, která zasahuje do oblastí, kterou by i nová Hedvábná stezka měla vést. Ostatně ruský prezident Vladimir Putin se fóra taktéž zúčastní, stejně jako Jižní Korea nebo Turecko, jež mají rovněž své vlastní vize rozvoje regionu.

 

Je nabíldedni, že Čína ambiciózní mírový projekt nová Hedvábná stezka, která má propojit Asii, Blízký východ, Evropu a Afriku, zvládne, stejně jako si poradila ve světě zatím s nevídanou stavbou nejvýše postavené železnice na světě z Pekingu do Lhasy, která je nejdelší a má největší nadmořskou výšku na světě. Začíná v městě Xi Ning v čínské provincii Qing Hai a končí ve Lhase, metropoli Tibetské autonomní oblasti. Je celkem 1956 kilometrů dlouhá, její průměrná nadmořská výška po celé trati je přes 4000 metrů, nejvyšší úsek je 5072 m nad mořem a nazývá se „železnice nejbližší nebi“.

Prochází 550 kilometry tundrya třemi tunely. Ten v horách Feng Huo Shan (Hory větru a ohně) leží na místě, kde je nadmořská výška 4905 m. Měří 1338 metrů a nachází se v oblasti věčně zmrzlé tundry na náhorní plošině jako nejvýše existující tunel na světě. Tunel v pohoří Kun Lun prochází provincií Qing-hai. Jeho nadmořská výška činí přes 4600 m a délka 1686 m. V této zóně se často objevují stěhující se tibetské antilopy, tibetští divocí osli a další vzácná zvířata náhorní plošiny, proto prostory mezi mostními pilíři mohou fungovat jako přechody pro stěhující se zvířata. z_pekingu_do_lhasy.pps

 

V plánu má prezident Miloš Zeman také řadu schůzek se zástupci čínských úřadů nebo podniků. Do Číny ho doprovodí sociálnědemokratický ministr průmyslu Jiří Havlíček, ministr dopravy Dan Ťok a ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (oba ANO). V delegaci a ve dvou letounech bude také několik desítek podnikatelů, jejichž cestu by totální nýmand ministr kultury Herman nejradějí zrušil. (Ten Herman, co nejraději zdraví landsmašaft slovy: "Milí krajané...")

Prezident řekl, že mezi nimi bude i nejbohatší Čech Petr Kellner; je to ten Kellner, který prezidentovi z časové tísně nabídl při jeho poslední návštěvě v Číně své letadlo pro přepravu hlavy státu zpět do vlasti, což se setkalo, jak jinak, s kritikou Kalousků a dalších tradičních kverulantů. Kromě Pekingu Zeman zavítá také do Nan-ťingu a do Šanghaje.sobotka šas

Zatím se v Číně jen shovívavě usmívají nad českými vrtochy, když pár zakomplexovaných trpaslíků odmítne poctu, na kterou čekají světoví vůdci fronty. Jen abychom nelitovali. Ani pan farář dvakrát nekáže, říká prezident Miloš Zeman, který má v Číně skvělé renomé. Navíc se čínská ekonomika v roce 2014 stala největší na světě, oznámil Mezinárodní měnový fond.

Čína tak na piedestalu vystřídala Spojené státy, které z něj před 142 lety sesadily Velkou Británii. Přesto česká média melou neustále svou, že USA pořád kralují, aniž by se zmínila, že Spojené státy mají největší státní dluh široko daleko. Skoro 18 bilionů není žádný zanedbatelný bakšiš.

Přitom objem ekonomiky nejlidnatější země světa Číny již činí 17,6 biliónu dolarů, zatímco té americké „pouhých“ 17,4 biliónu dolarů, ovšem mínus mnoha bilionový rest. Ještě v roce 2000 přitom Američané produkovali třikrát více než Číňané a na počátku 80. let byl rozdíl desetinásobný, upozornil list Financial Times. Dnes Čína tvoří 16,5 veškeré světové ekonomiky. http://byznys.ihned.cz/c1-63221970-usa-cina-nejvetsi-ekonomika-sveta-po-150-letech

Vracejí se časy, kdy intoxikovaný Kalousek prskal jako pominutý? Prezident Miloš Zeman totiž minule v Pekingu prohlásil, že bychom se od Číny měli učit jak ekonomicky prosperovat a jak stabilizovat společnost. Němcová si přiložila polínko; Zeman prý nehájí zájmy České republiky, dělá zemi špatné jméno doma i v zahraničí, jedná v rozporu s dobrými mravy a zásadami slušného chování…. Kdopak se mu dnes omluví, že si dovolil letět do nejbohatší země světa…?

 

 

Prezident Miloš Zeman totiž rovněž poskytl během své návštěvy Číny rozhovor čínské státní televizi CCTV, v níž mimo jiné řekl, že jel do Číny nikoli, aby poučoval o lidských právech, ale aby se naopak naučil, jak stabilizovat společnost.

Televizní redaktor to ocenil, když řekl: „V tom máte naprostou pravdu, je to win-win strategie pro obě země. Čína a Česká republika letos oslavily pětašedesáté výročí založení bilaterálních vztahů. Obě naše země se těší dlouhé historii a tradici mezinárodních vztahů. Nemohl jsem si nevšimnout, že před pár měsíci český ministr zahraničí na návštěvě v Číně popsal naše současné vztahy jako „reset“. Že po určité době útlumu je třeba resetovat (znovu nastartovat) naše vztahy…“

(win-win – kooperativní metoda. Strany usilují o vzájemný prospěch, tak aby uspokojily své potřeby, a snaží se nacházet řešení, které není v přímém konfliktu s požadavky druhé strany. Výsledkem takového jednání je uspokojení potřeb všech stran…) (Přivítání Miloše Zemana v Číně…https://www.youtube.com/watch?v=mNOAwFQDlps…)

A nyní opodstatněnost Zemanova tvrzení, že se máme od Číny učit stabilizovat společnost. Chánov, Varnsdorf, Šluknovsko, ostravské Přednádraží či ulice Čujkovova, Janov… Tisíce policejních těžkooděnců, stovky zraněných kvůli jedné rvačce a útoku mačetami, přičemž nebyl nikdo mrtvý...

V Číně jsem čekal něco podobného; jestli u nás nezvládne vláda deset milionů lidí, resp. jedno etnikum, co potom v ČLR, kde mají více než stokrát víc obyvatel, resp. miliardu a čtyři sta milionů lidí, k tomu skoro sto etnik a národností? Realita byla podstatně jiná.

Peking a Šanghaj jsou dvě čínská města, každé z nich skoro lidnatějších než dvě celá Česka, Wuhan, Šen-čen, Hongkong a Tianjin mají každé počet obyvatel téměř jako ČR a dalších 50 měst má více než dva miliony občanů, tedy padesát metropolí větších než Praha. Na první pohled nezvladatelné množství občanů.

Pokud je tedy čínská vláda tak špatná, když zvládá pětinu obyvatelstva naší planety, jaká je pak vláda ČR, když nezvládne zanedbatelnou romskou menšinu? Že by v tom byl i fakt, že v ČLR jdou tvrdě proti tunelování a korupci? A pokud tam existuje, tak jen jednorázově a naposled… Tomu se říká stabilizovat společnost, což mi zjevně neumíme, proto je dobré se to konečně naučit…

Další hmatatelný výsledek velmi kritizovaných oficiálních návštěv prezidenta Miloše Zemana v Číně nastal, když na 60 českých firem zamířilo dobýt Říši středu; 23. dubna 2015 začal v Šanghaji prestižní technologický veletrh. V konkurenci 900 vystavovatelů z celého světa byly ve středu pozornosti právě ti čeští. Stojí za pozornost, že Česko bylo jeho čestným hostem; vystupovali jsme jako hlavní zahraniční partner a měli jsme k dispozici ty nejprestižnější výstavní prostory.

Pořadatelé nám vyšli vstříc a bezplatně poskytli řadu služeb. Zároveň se v Šanghaji uskutečnilo česko-čínské podnikatelské fórum ozdobené kumštem našich významných umělců, kteří se jistě ocitli na „černé listině“ odmítačů vyvěšování tibetské vlajky…

Během své návštěvy Číny jsem měl možnost dělat rozhovor s velvyslancem Česka v Pekingu Ing. Liborem Sečkou, dnes našim velvyslancem v Londýně. Mimo jiné mi řekl:

„My naštěstí nejsme v situaci, kdybychom potřebovali pomoc čínské ekonomiky tolik, jako některé jiné země. Usilujeme o rovnocenný obchod, ale současně sázíme na kulturní dialog. Pořádáme výstavy fotografů či malířů, jsme hosty mezinárodních festivalů básníků. Skvělý malíř Tomáš Císařovský, katolický básník Petr Borkovec či neotřelý fotograf Václav Jirásek. Nikdo totiž neví, jak se tato země, která má miliardu a 360 milionů obyvatel, dále vyvine. Musíme si uvědomit, že Čína je mistrem obřích skoků – z chlapce se najednou stala dospělým člověkem, a možná ani ona sama neví, jak tyto nové parametry zvládne. Co s touto novou silou…“

(A právě na tato slova telepaticky zareagoval v Číně prezident Miloš Zeman, když pro tamní televizi rovněž řekl: …“A co se týče jiných sfér, pokud i my můžeme s něčím pomoci, například s českým nejoblíbenějším animovaným filmem, s Krtečkem, znáte? Krteček ale není jen vývozní umělecké dílo, je to taky skvělý kamarád pro děti. Dnes mám být s prezidentem Si Ťin-pchingem svědkem slavnostního podepsání smluv k česko-čínské produkci animovaného filmu Krteček a panda. Reprezentativní zvířátka pro naše dvě země. Krásný příklad konkrétní přátelské spolupráce mezi námi. Žádné vzájemné kritizování, právě naopak: vzájemné učení se jeden od druhého…)

Velvyslanec Ing. Sečka se svojí dcerkou... Snímek Břetislav Olšer

Ing. Sečky jsem se též zeptal, jak by on sám Čínu charakterizoval, kromě toho, že má nejvíc obyvatel, přes padesát národností, mimo jiné zde žije víc Mongolů než v Mongolsku, dvanáct milionů muslimských Ujgurů a je zde i Velký Tibet, který je větší než ten tradiční a zabírá asi šestinu Číny…?

„Říše středu, jak se s oblibou říká, je zemí symbolů a obrazů. I písmo má obrázkové. To je třeba mít neustále na zřeteli, její vertikální i horizontální polohu. Nebe, příroda a tady jsem já. Jsou prostě vertikální. Jsme schopni se obohatit navzájem, i když my jsme horizontální, hodíme to na počítač, přes čísla a slova… Zažijete tady spoustu symbolů a musíte se v nich vyznat. Třeba u příležitosti rautu na počest založení ČLR jsme dostali stůl č. 93. Další výmluvný obraz diplomacie. Hned vás musí napadnout, že loni to bylo stůl č. 130. Nikdo o tom nemluví, ale výpovědní hodnota tohoto faktu je zřejmá…“

(Tato slova by si měli vzít k srdci naši ministři, kteří odmítli odletět nyní na návštěvu Číny, jak si považuje dobrých vztahů… včetně Zaorálka, co nedávno svým podpisem restarovat vztahy se Zemí Středu, viz níže popsáno… Naši ministři, co si právě hrají na „pupek světa“, by měli vzít v potaz i další vyjádření velvyslance Ing. Sečky)

„Čína je nesmírně zajímavá, ale rovněž složitá země. Rozhodně však není zemí našeho typu a nemůžeme očekávat, že po tisícileté císařské tradici by se v ní mohla budovat demokracie západního typu. Má zcela jinou filosofii. Podstatný pro Číňany je např. jejich vztah s přírodou, cítí se její součástí; dokonalost lidská je zde kopírována dokonalostí přírodní. Je třeba Čínu vnímat jako příležitost, doslova jako nabíječku pro všechny kolem, tedy i pro Českou republiku. Proč toho nevyužít…? Mladí lidé v Číně dnes často nevědí, kde se ČR nachází. Znají Ameriku, Afriku, v Evropě Německo a Francii a to je asi tak všecko…“

Jako trest Číně za její mnohaleté vládnutí Tibetu bude McDonald´s připravovat hod dogy z pandího masa... Snímek Břetislav Olšer

Zeptal jsem se též, v souvislosti s našim krtečkem a čínskou pandou, jak Čína věnovala Taiwanu právě toto pro Čínu ikonické zvířátkou, což je symbol přátelství. Napřed byla panda odmítnuta, ale později ji přijali. Co byste mohl říct o vztahu mezi Čínou a Taiwanem…?

„Zásadní vývoj je pozitivní, obě strany zdůrazňují zájem na dialogu. Významným byl v tomto kontextu loňský podpis dohody ECFA (Rámcová dohoda o ekonomické spolupráci), která dláždí cestu pro prohlubování ekonomické spolupráce mezi ČLR a Taiwanem. Dnes je také již např. možné, aby turisté z pevninské Číny na Taiwan samostatně cestovali, existuje přímé letecké spojení a počet linek enormně narůstá. Toto bylo před pár lety skoro utopií…“

Jaké formulace používá diplomat, když má vznést v Číně, co na nikoho netlačí, ale „pouze“ naléhá, nótu proti nedodržování lidských práv…?

„Otázka lidských práv je jednou ze složitějších otázek ve vztahu mezi Českou republikou (a dalšími evropskými zeměmi či obecněji západními demokraciemi) a Čínou, nahlížíme na ni rozdílným pohledem. Zároveň je ale jedním z principů naší zahraniční politiky. Je třeba o ní tedy s čínskými partnery hovořit, samozřejmě s patřičným respektem. Při takovýchto rozhovorech se často odkazuji na mezinárodní závazky Číny, které na sebe přijala svým podpisem celé řady mezinárodních lidsky právních instrumentů. Poukazuji např. také na to, že i pro rozvoj ekonomických vztahů, na kterém mají zájem obě strany, je důležité, aby v partnerské zemi existovalo průhledné právní prostředí a vláda práva…“

Že v Číně nejsou dodržována lidská práva, zatímco v USA ano? Dívejte se zde… https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oKQCQ

A čtěte zde… Bush ml., Cheney i Riceová věděli o brutálním mučení a libovali si

Že je Čína komunistickou zkrátka zemí a basta? Skutečnost je poněkud jiná; mezi miliardou a skoro čtyřmi sty miliony obyvatel Číny tvoří komunisté necelých pět procent Číňanů; zbylých 95 procent jsou kapitalisté, jak vyšití. Přesto fungují jako nejvýnosnější ekonomika světa, když USA mají 18 bilionů státního sluhu, navíc si Čína nakoupila jejich státní dluhopisy za další tři biliony dolarů…

Když v Tibetu obětují buddhisté… Snímek Břetislav Olšer

Inu, vyčítat prezidentu Zemanovi jeho cesty do Číny je nonsens zvláště ze strany lháře Zaorálka naprostá sprostota. Zapomněl patrně na rok 2014 a na svá slova a podpis na prohlášení v ČLR? "Česká strana respektuje suverenitu a územní celistvost Čínské lidové republiky, je si plně vědoma důležitosti a citlivosti otázky Tibetu, znovu potvrdila dodržování své politiky jedné Číny i to, že Tibet je neoddělitelnou součástí čínského území. Česká republika v této souvislosti nepodporuje samostatnost Tibetu v jakékoliv formě," uváděl ministr Zaorálek ve svém vyádření při nedávné návštěvě Číny, které tento Zao Ze-tung podespal, aniž by hnul brvou...

A nyní opětovné připomenutí jaký je Tibet současnosti pod "okupací" Číny na snímcích Břetislava Olšera

 

Klíčová slova: ČSSD
2792 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Může se volbami něco změnit? Jsme na rozcestí mezi slepou uličkou a cestou do pekel....Václav Moravec takto neslýchaně zneužil televizní vysílání v ČT... Hlubiny podlosti, kterých v minulosti dosáhli Gazdík, Kalousek, Štětina, Herman a další, nebyly hlubinami nejhlubšímiSobotka byl sice v roce 2013 s 20 % babral obecný, ale Zaorálek se 7 % o čtyři roky později totálně položil ČSSD na lopatky, byť před měsícem ještě nadutě tvrdil, že ty volby naopak stopro vyhraje...Skandální selhání premiéra a doznání otřesných rozměrů. Reálná hrozba krádeže za tisíce miliard. Přední skalní odpůrce privatizace českého lithia přináší nová znepokojivá fakta Dovolil bych se zeptat už nejen pana Zaorálka, ale i pana Kalouska, Schwarzenberga, Langšádlové, Teličky, Štětiny, Stropnického a všech dalších našich slavných nenávistníků...

euPortal.cz

Největší chyba Ruska za poslední roky? Vladimir Putin otevřeně promluvil...Za Babišovo hnutí ANO byl zvolen poslanec s muslimskými kořeny Farhan Kamal... Naopak "islamofob" byl vyhozen ...

ePortal.cz

Analýza: Proč Svobodní opět neuspěli? Jsou schopni se z posledního těžkého K.O. vzpamatovat? Volil jsem Svobodné. V případných předčasných volbách to ale hodím ODS. Kvůli Václavu Klausovi ml.

Eurabia.cz

Další propaganda v české škole! Odpor k islámu je rasismus ...Africký mačetář dostal v Německu 11,5 roku za znásilnění Němky ...

FreeGlobe.cz

Islám pomáhá proti sexuálnímu zneužívání! To není vtip, píše se o tom v uznávaných novináchRusové zpráskali práskače a svazáky z Evropských hodnot

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

ParlamentniListy.cz

Velmi, velmi drsné účtování i zákulisní špína. Ptali jsme se v ČSSD, zda půjdou do vlády s Babišem a kdo může za volební výprask, a toto nám řekli Zaorálek, Keller, Zimola, Onderka či HašekSním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan